Fonyód látnivalói, nyaralás Fonyódon
Fonyód neve a „fon” igéből eredeztethető, ugyanis korábban királyi fonónépek éltek itt, akik gyékény, háló és fűzvessző fonásával keresték kenyerüket.
Fonyód, a közigazgatásilag hozzá tartozó Fonyódligettel, Bélateleppel és Alsóbélateleppel együtt a Balaton déli partján, a Nagy-Berek szomszédságában található.
Fonyód látnivalói
A Balaton-part leghosszabb mólója
Fonyódon található a leghosszabb balatoni móló, amely 1897-ben épült. Scholz Gyula, a tervező az építményt a szemközti Gulács-hegy merőleges középvonalának irányította.
A mólót 1904-ben átépítették, majd hullámtörőt létesítettek, és elkészült az új, korszerű kikötő. A móló hossza 464 méter.
Bélatelepi szabad strand
A több mint 9000 négyzetméteres zöldterülettel rendelkező strand Fonyód Bélatelep városrészében, a Vitorlás utcában található meg. A sekélyvizű, részben fövenyes strand igen népszerű a kisgyermekesek körében, de minden korosztály megtalálja itt, amit igényei szabtak.
A szabad strand csónakkikötővel, öltöző kabinokkal, büfékkel, kölcsönzővel, értékmegőrzővel, lábtenisz és kosárlabda pályákkal, valamint játszótérrel is rendelkezik, szomszédságában pedig 150 gépkocsi számára tartanak fenn ingyenes parkolóhelyet.
Villa galéria
A Fonyódon élő és alkotó művészeken kívül számos, az élvonalba tartozó képzőművész munkája kap helyet a kikötőtől nem messze található, a Fürdő u. 3. sz. alatti védett épületben.
Sipos hegyi kilátó
Egyedülálló látvány tárul szemünk elé, ha a kis erdei úton felkapaszkodunk a Sipos-hegy tetejére. A Balaton partján csak innen láthatjuk a tavat teljes hosszában, Keszthelytől Keneséig.
Várhegy kilátó
A 2011-ben felújított kilátó négyszintes, faszerkezetű épületével, körpanorámás kilátással várja vendégeit. A Várhegyen felújított ösvények, utakon pihenők, uzsonnázó padok, információs táblák mentén haladhatnak a kirándulók. A kilátóhoz felvezető utak mentén kialakított tanösvény hozzájárul a balatoni élővilág megfigyeléséhez, környezeti és kulturális ismeretek bővítéséhez.
Fonyódi Múzeum
A Fonyódi Nyári Fesztivált hagyományteremtő jelleggel hívták életre. Ekkor tartják a fonyódi vár egykori védőinek tiszteletére tartott megemlékezést, amelyen korhű jelmezbe öltözött lovasok, íjászok tartanak bemutatót a feltárt és helyreállított Fácános Palánkvárnál. A városban régi hagyományuk van a Szent István-napi rendezvényeknek, minden év augusztus 20-án. Az eseményen népviseletbe öltözött táncosok, lovasok vonulnak fel, és egy rövid, ökumenikus istentisztelettel egybekötve megáldják az új kenyeret. A Balaton egyik legnagyobb téli gasztronómiai programja, a 2010 óta megszervezett Fonyódi Kolbászfesztivál az ország minden pontjáról vonzza az érdeklődőket.